Sıkça Sorulan Sorular

Şifre sıfırlama bölümünde e posta adresimi girdiğimde “invalid e mail” hatası alıyorum:
Büyük ihtimalle e posta adresiniz sisteme yanlış girilmiştir. Doğru e-posta adresinizi bizlere iletmelisiniz.

Şifre sıfırlama yaptım, ancak mail kutumda gelen bir mail görünmüyor:
Lütfen en az 5 dk bekleyip, sırasıyla; gelen kutusu, spam veya önemsiz e postalar kutunuzu kontrol ediniz.


Lütfen görüntü alanının hemen solundaki “Tam ekran yap” düğmesine tıklayınız.


Eğitimi ve sınavı başarılı oluncaya kadar 3 kez alabilirsiniz. Eğitim siz BİTTİ demeden bitmiyor. Tamamladığınızı ve sınava hazır olduğunuzu düşündüğünüzde “Eğitimi Tamamla” butonuna basmalısınız. Bu şekilde bir hakkınız tamamlanmış olacak ve sınavı alma hakkınız doğacaktır.


Gerekli sınavları tamamladığınızda o eğitimin sertifikası otomatik olarak hazırlanır ve profilinizde, Sertifikalarım bölümünde erişiminize açılır. PDF formatındaki bu belgeyi altındaki minik ok işaretine basarak bilgisayarınıza indirebilir, iş başvuruları için C.V.’nize ekleyerek e-posta olarak gönderebilir veya bir yazıcıdan (fotoğraf kağıdı önerilir) çıktısını alabilir, bunu ilgili yerlere sunabilir, çerçeveleyerek asabilirsiniz. Üyeliğiniz süresince hesabınız üzerinden bu belgeye her zaman ulaşabilirsiniz.


Bu çok önemli bir özellik. Sertifikanızın gerçekliğini bu yolla ilgili mercilere kanıtlayabilirsiniz. Günümüzde hemen her akıllı telefonda bulunan veya kolayca indirilebilen karekod okuyucu bir programa bu desen okutulduğunda otomatik olarak sitemize yönlendiriliyorsunuz ve sertifikanızın geçerliğine dair bilgilere ulaşılabiliyor.


Açılır giriş kutusundaki Şifremi Unuttum ‘a basarak mevcut kullanıcı adınız ya da kayıtlı e-posta adresinizi girip “Parola Sıfırlama” yapabilirsiniz. Sıfırlama yaptığınızda size bir otomatik e-posta gelecek ve gelen e-posta’daki linke tıklayarak yeni bir şifre oluşturabileceksiniz. Güvenlik sebebi ile şifreler doğrudan okunabilir şekilde sistemimizde kaydedilmemekte ve teknik ekibimiz şifrelerinizi görememektedir. 


İlgili eğitimin ders başlıklarının olduğu bölümün sağ üst tarafında “BU EĞİTİMİ” al düğmesine basarak o eğitime başlayabilirsiniz. Bu düğmeye bastığınızda sisteme ve sistem yöneticilerine sizin o eğitime başladığınız bilgisi de gider.


Muhtemelen taracıyınız ile alakalı geçici bir durumdur. Tarayıcınızda geri giderek tekrar giriniz, düzelecektir.

Cep Telefonumla Giriş Yapamıyorum

Bu durumdaki katılımcılarımız, mobil cihazlarına OPERA, MOZILLA FIREFOX gibi farklı internet tarayıcıları yükleyerek sorunu aşabilirler. Verimli ve sorunsuz bir eğitim tecrübesi için önerimiz; daha geniş ekranlı masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanılmasıdır.

Cevabını burada bulamadığınız soru / sorunlar için aşağıdaki formu doldurabilir veya bizimle info@akademya.tv üzerinden irtibat kurabilirsiniz. En geç 12 saat içinde dönüş yapılacaktır.